Pečujte o svoje vlasy pomocí domácích zdrojů – 1. díl

Vlasy bere většina z nás jako svoji ozobu a náležitě o ně pečuje. Někdo má hřívu hustou a lesklou a nemusí o ni ani moc pečovat a další zase musí svým vlasům věnovat důkladnou péči. Na kvalitu vlasů má vliv celá řada faktorů. Důležitý je jídelníček, který by měl obsahovat potřebné minerály, vitamíny a živiny. Velký význam má, ač se to nezdá, i pohyb. Ten zajistí dostatečné prokrvení pokožky. Svoji významnou roli hraje i pohoda a vyrovnanost, neboť dlouhodobý stres vlasům rozhodně nesvědčí. Velký vliv mají i přípravky, které k péči o vlasy používáme. V žádném případě však není potřeba kupovat žádné drahé přípravky. Můžete si pomoci s některými surovinami, které máte doma. Lze z nich připravit vlasové kůry, které jsou velmi užitečným pomocníkem.

Ingredience pro přípravu domácí vlasové kosmetiky

Jak již bylo řečeno výše, kvalitní vlasovou kosmetiku, především vlasové masky, si můžeme připravit i z domácích ingrediencí.

  • Vejce

Především ve žloutku nalezneme celou řadu vitamínů (A, D, E) a bílkoviny. Pokud použijeme vejce rozšlehané, má desinfekční účinky pro vlasovou pokožku a kromě živin vlasy získají lesk. Podpoří kondici vlasů poškozených a suchých.

  • Med

Má účinky hydratační a antibakteriální. Ve vlasech udržuje potřebnou vlhkost a pomáhá jim navracet lesk. Také může snížit vypadávání vlasů.

  • Kvalitní oleje

Tady hraje prim především olej kokosový či olivový, které vlasy hydratují a jsou vhodné pro roztřepené konečky. Při vypadávání jsou pak vhodné oleje levandulový, mandlový nebo rozmarýnový.

  • Citronová šťáva

Je vhodná, pokud máte vlasy mastné, neboť pomáhá z vlasů stahovat mastnotu. Velmi pozitivní jsou i její čistící schopnosti. Kromě toho vlasům dodá lesk.

  • Káva

Kofein v ní obsažený je dobrý na prokrvení vlasové pokožky, díky čemuž dochází i k lepší výživě vlasových cibulek.

  • Mléko, tvaroh, jogurt

Tyto suroviny podporují hydrataci a pomáhají vyrovnávat pH vlasové pokožky.