Víte, které koření funguje jako afrodiziakum?

Jedná se o druhy koření, které běžně doma používáte. Přírodní afrodiziaka jsou stará jako lidstvo samo. Ve starověku byla dosti silná víra v nápoje lásky a i v dnešní době se celá řada párů drží hesla, že láska prochází žaludkem.

Skořice

Pro léčebné účely se skořice využívá již velmi dlouhou dobu. Podporuje chuť k jídlu, zlepšuje krevní oběh a omezuje pocení. Lze ji využít do celé řady pokrmů a používá se jak celá kůra, tak i drcená. Nejčastěji se s ní setkáme u moučníků, ale lze ji přidat také do celé řady aromatických nápojů či do pokrmů s vůní exotiky.

Vanilka

Stimulující účinky u tohoto koření má především jeho sladká vůně, díky které se vanilka stala součástí celé řady oblíbených parfémů. Vůně vanilky má spojitost s lidskými feromony, díky čemuž je to oblíbený prostředek pro zvýšení libida. Kromě toho také pomáhá uvolňovat napětí a stres a zlepšuje náladu.

Chilli

Papričky chilli patří mezi oblíbené druhy koření, které nejen podporuje trávení, prohřeje organismus, urychlí krevní oběh, ale také nabízí afrodiziakální účinky. Může za to látka zvaná kapsaicin.

Zázvor

Tento kořen je velmi účinný proti chřipce a nachlazení, zvyšuje naši imunitu, pomáhá v boji s nadváhou, zlepšuje prokrvení a zvyšuje citlivost erotogenních zón.Kromě čaje jej lze využít jak do pokrmů slaných, tak i sladkých. Dodá jim nádech exotiky.