Nákup zlatých mincí je nyní velmi výhodný, proč ho využít?

Když se řekne investice do zlata, mnoho lidí si vybaví zlaté slitky nebo mince. Především slitky jsou velmi žádané a nyní zažívají investoři do vzácných kovů krušné chvíle. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a jedny ze světově největších rafinérií (Argor-Heraeus, PAMP a Valcambi) musely kvůli koronavirové krizi na dva měsíce zastavit výrobu. Nyní je na trhu velký nedostatek zlatých a stříbrných slitků. Čeští investoři se tak obrací na podobnou komoditu, zlaté mince Wiener Philharmoniker. Proč jsou tak žádané?

Zlaté mice Wiener Philharmoniker

Investiční zlaté mince Wiener Philharmoniker patří mezi světově nejznámější a jejich hrdí majitelé je prodají prakticky kdekoliv. Razí se ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Největší výhodou je, že u nich neplatíte za žádnou sběratelskou hodnotu, jako je tomu třeba u numismatických mincí. Tyto zlaté mince můžete nyní pořídit za cenu zlata a dokonce jsou výhodnější než švýcarské slitky. Pokud byste se pro nákup rozhodli, nemusíte být milionáři, jednu minci pořídíte i za cenu do 5000kč.

Nakupujte zlaté mince v Praze

Zlaté mince Wiener Philharmoniker nekoupíte kdekoliv a rozhodně se nevyplatí je shánět přes pochybné obchodníky. Nejlepším místem pro jejich nákup je pražský Obecní dům, kde sídlí známá firma Zlaté mince Numismatika. Jde o českého specialistu na prodej i nákup investičních kovů. Zlaté mince Wiener Philharmoniker zde můžete koupit jednotlivě, ale i ve větším množství, klienti mají největší zájem o zapečetěná balení s hologramem o počtu 10 nebo 20 kusů. Mince Wiener Philharmoniker samozřejmě nejsou jediné, které zde nakoupíte, můžete si pořídit i kanadské zlaté mince, populární australské mince a další.