Jak a kde zpeněžit zlato

Zúročit zlaté mince můžete buď prodejem některému sběrateli těchto předmětů, nebo navštívit klenotnictví. Ovšem nejserióznější výkup zlata nabízí specializovaný obchod Zlaté mince – Numismatika v Obecním domě v Praze. Obchod je umístěn ve druhém patře tohoto historického objektu a zabývá se výkupem zlata, ale i stříbra, platiny, paládia a dalších drahých kovů.

Od koho obchod zlato vykupuje?

Vzácné drahé kovy vykupuje obchod v podstatě od každého, kdo má co nabídnout. Výhodně zpeněžit své investiční zlato či jiné drahé kovy mohou také například klienti těch prodejců, kteří již ukončili svou dosavadní obchodní činnost. Dále je to příležitost také pro klienty bank, které svým klientům nákup či prodej investičního zlata zprostředkovávají, avšak samy zlato nevykupují.

Co obchod vykupuje, a co nikoliv?

Hlavní specializací obchodu Zlaté mince – Numismatika je výkup zlata. Kromě zlatých mincí vykupuje také slitky značek, které sám neprodává. Konkrétně se jedná o značky Agosi, Credit Suisse, Degussa, Heimerle + Maule, Hanau, Metalor, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi, UBS a další. Za určitých individuálních podmínek obchod vykupuje i slitky jiných prodejců.

Nevykupují se zlaté šperky, prsteny, náramky, zlomkové zlato, úlomky zlatých mincí a podobně, ale také mince s ryzostí nižší než 900 tisícin.

Jak výkup zlata probíhá?

Každý výkup investičního zlata má čtyři fáze, a to předání, kontrolu, fixaci a výplatu peněz. Pochopitelně se průběh těchto fází se liší podle rozsahu a původu vykupovaného investičního zlata. Výplata peněz se provádí v hotovosti i bezhotovostním způsobem. Když zašlete zboží cenným psaním, musíte v dopise uvést potřebné kontaktní údaje, zejména přesné bankovní spojení. Pokud chcete, aby vám obchod zaslal hotovost poštovní složenkou, nesmíte opomenout napsat přesnou adresu. Peníze v hotovosti jsou zasílány ihned a připsání na účet závisí na konkrétní bance, ale obvyklé jsou 2-3 dny.