Jak vznikají přírodní perly a jaké druhy si můžete pořídit?

Perly vznikají jako obranná reakce uvnitř perlorodky, perlotvorky nebo mořské ústřice. Přírodní perlu poznáte díky tomu, že má nepravidelný tvar. Velké uplatnění nacházejí především při výrobě šperků.

Perly mořské

Existují přímo ve variantě přírodní nebo vznikají v různých chovech.

  • Perly přírodní

Vytvářejí se jako obranná reakce, kdy do schránky mlže vnikne třeba zrnko písku. Mlž začne vylučovat perleťovou hmotu, která obaluje cizí tělísko. Tento druh perel je velmi vzácný a také velmi žádaný. V jedné schránce se vytvoří vždy pouze jedna perla.

  • Perly vznikající v chovech

Většina přírodních perel má svůj původ v chovech. Tyto druhy perel vznikají stejně, jako perly přírodní. Rozdíl je v tom, že cizí těleso je do schránky zavedeno záměrně. Mezi hlavní producenty těchto druhů perel se řadí Čína, Japonsko, Vietnam nebo Tahiti. Jedna perla vzniká v rozmezích jednoho roku až několika let.

Perly sladkovodní

Ty produkuje, kromě jiných, perlorodka říční. Tento druh perel je levnější. Perlorodka dokáže vytvořit několik perel naráz.

E-shop MAGIE PŘÍRODY

V tomto e-shopu naleznete šperky z perel a perly, ale také minerále, které se používají pro výrobu šperků. Patří mezi ně třeba rubín, který je oblíbeným kamenem pro výrobu náušnic, náhrdelníků nebo prstenů. Tento drahý kámen si svoji oblibu získal již v dobách antických. Zde mu byly připisovány magické vlastnosti. Jeho velkými nalezišti jsou oblasti Afriky, Asie, Austrálie, Grónska, Madagaskaru a Severní Karolíny. Velmi kvalitní kousky pocházejí z Barmy. Rubínové šperky jsou považovány za velmi luxusní.

U mužů se těší oblibě láva, která se používá pro výrobu originálních náramků. Láva je vulkanického původu a kromě výroby šperků se z ní vytvářejí lávové kameny určené pro masáže. Pomáhají detoxikovat tělu a podporují zdravé proudění krve a lymfy.