Hledejte si pracovní nabídky i v zahraničí. Může to být třeba polském Gdańsku

Stále hledáte pracovní místo, ale nedaří se vám? A co takhle vyzkoušet práci třeba v sousedním Polsku. Oferty pracy naleznete na pracovním portálu hitpraca.pl. Portál je přehledný a velmi snadno se na něm zorientujete, nabídky jsou zde seřazeny jak podle pracovního zařazení, tak i podle jednotlivých oblastí. Kromě toho zde naleznete i rady ohledně pracovních příležitostí.

Pokud se přihlásíte k odběru pracovních nabídek, budete mít na e-mailu vždy nabídky, které jsou právě aktuální a nové. Přehledně si tak budete mít možnost vybrat takovou, která vám bude vyhovovat. Nezapomeňte si připravit životopis v polštině.

Proč jít pracovat do zahraničí?

Protože poznáte nové lidi, možná získáte nové přátele, naučíte se nové pracovní postupy a metody. Seznámíte se s jinou kulturou, jejími tradicemi a zvyky, ochutnáte jiné pokrmy. Pokud si opatříte práci sezónní, můžete si užívat i cestování. Práci tak spojíte s dovolenkovým pobytem. Kromě toho se velmi dobře naučíte používat místní jazyk.

Gdańsk – město možností a příležitostí

Gdańsk patří mezi nejstarší polská města. Nachází se na břehu Baltského moře, u Gdaňského zálivu. Praca Gdańsk je zde možná třeba v místním námořním přístavu. V době volna pak můžete prozkoumat nejen přístav, ale také celé město.

Připravte se pečlivě na pohovor. Základem je přesně si zjistit pracovní požadavky na konkrétní pracovní pozici. Vyhledejte si co nejvíce informací o zadavateli pracovní pozice, popřemýšlejte o tom, co mu můžete nabídnout za svoje znalosti a vědomosti a proč by měl přijmout právě vás. Pečlivě sestavte životopis a motivační dopis, které je potřeba uzpůsobit dané pracovní nabídce. Naučte se základní polská slovíčka a zjistěte, zda je potřeba i jiný cizí jazyk.