Způsoby, jak být šťastnější

Každý v životě chce být šťastný. Navzdory tomu, není to vždy snadné. Existuje několik jednoduchých způsobů, jak ve svém mozku zvýšit produkci endorfinu, který způsobuje v těle pocity štěstí.

Cvičte

Cvičení je opravdu mocný nástroj, jak dosáhnout pocitu štěstí. Pouhých 30 minut cvičení vám může pomoci uvolnit ty endorfiny, po kterých se cítíte dobře. Někdy se cvičení může zdát jako poslední věc, kterou chcete udělat, ale přemluvte se jít ven na procházku nebo si udělejte lehký trénink v obýváku.

Spěte

Spánek je pro naše duševní zdraví stejně důležitý jako stravování nebo dýchání. Přesto je to často velmi podceňovaný a mnoho lidí si neuvědomuje škodlivé účinky, které na nás může mít spánek.

Studie zjistily, že lidé zbavení spánku si nedokážou vzpomenout na příjemné vzpomínky, ale snadno si vzpomene na pochmurné vzpomínky.

Věnujte čas svým blízkým

Bylo nám řečeno, že setkání s přáteli a rodinou je pro vaši duševní pohodu neuvěřitelně prospěšné, ale proč?

Tento kontakt pomáhá zlepšit celkové štěstí a pocit sounáležitosti. Studie zjistily, že čas strávený s přáteli a rodinou je pro naše štěstí obrovským rozdílem, a to i pro ty, kteří se považují za introverty.

Běžte ven

Čerstvý vzduch pomůže zlepšit vaši duševní pohodu. Příroda má pozitivní fyziologický účinek na tělo, pomáhá snižovat krevní tlak a hladiny kortizolu, které jsou spojeny se stresem.