Tři kosmetické přípravky, které byste měly mít pro zimní období

Pro někoho je zima příjemným obdobím s krásnou atmosférou. A zrovna u žen to tak dokonce bývá mnohem častěji než u samotných mužů. Ale je tady také celá řada věcí, které nám v zimě mohou působit vrásky navíc. Co se týče péče o pleť a o vlasy, tak je zimní období rozhodně velice krušné z mnoha důvodů.

Na jedné straně tady totiž máme mráz, který může komplikovat péči o vlasy a jejich zdraví. A vedle toho je tady právě i samotná pleť, která v největších mrazech dokáže opravdu trpět. My se ale dnes podíváme na kosmetické přípravky, které by vám v zimě mohly opravdu pomoct!

Vyrovnejte nedostatek vitamínů

V zimě nám automaticky vznikají nové a nové problémy, které se otáčejí kolem slabšího organismu a s tím spojené stravy. Spousta přirozeně tvořených vitamínů má v této době útlum a například vitamín C ze stravy není ani zdaleka tak moc častý a kvalitní, jak bychom mohli čekat. Ve světle všech těchto věcí je ale i tak důležité držet dostatek vitamínů přímo v pokožce jako takové. Pomoci s tím mohou krémy s vitamínem C nebo krémy s vitamínem E, které vám cíleně a kvalitně doplní potřebné vitamíny přesně tam, kde jsou nejvíce potřeba.

Hydratace je naprosto zásadní

Další důležitou věcí, kterou nesmíte v žádném případě zapomínat, je samotná hydratace. Důvodem je, že se v zimních měsících dostáváte často na mráz, který má přirozenou vlastnost dehydratovat pokožku. Ta potom může rychle ztrácet elasticitu a může tak v průběhu let napomoci tvorbě vrásek a nerovností. Přitom i takové případky jako jsou krémy na unavenou pleť dokáží díky svojí funkci dostatečně hydratovat tak, abyste se už nemuseli v žádném případě bát.

Olejové přípravky

Poslední odstavec je specifický tím, že zdaleka nemusí být dobrou volbou pro všechny. Pokud máte silně se mastící pleť, tak by vám mohly podobné přípravky možná i lehce uškodit. V opačném případě jsou ale přípravky na olejové bázi zajímavou eventualitou. Oleje budou v pokožce držet mnohem déle nejen dostatek hydratace, ale jsou pochopitelně nasyceny i celou řadou vitamínů a prospěšných látek. Rozhodně tak stojí za vyzkoušení!