Šungit – kámen, který má harmonizační a magické schopnosti

Šungit, někdy též shungit, je druh horniny, která se nachází v nejstarších částech naší zemské kůry a to pouze v jedné lokalitě – v severozápadní části Ruska, na břehu Oněžského jezera, v Karelii. Hornina v sobě ukrývá fullereny, což jsou vzácné přírodní látky, které se nacházejí v meteoritech.

Příznivé účinky šungitu

Tento zvláštní nerost nám nabízí celou řadu zajímavých účinků. Pomáhá harmonizovat energii v našem organismu, podporuje dobrý a kvalitní spánek. Pokud je využíván formou koupelí, zlepší celkový stav organismu, pomáhá odstraňovat stresové napětí a únavu. Šungitová voda má pozitivní vliv na pleť, kterou vyhlazuje, omladí a snížuje projevy akné. Jestliže je obsažen v mastech, podporuje boj proti kožním chorobám. V případě řezných ran či popálenin lze využít šungitové obklady, které urychlí hojení. Také mají pozitivní vliv na křečové žíly.

V neposlední řadě je šungitový kámen pohlcovačem elektromagnetického záření. Vytváří štít, který chrání proti záření, jež vychází z počítačů, mobilních telefonů, televizí a dalších elektrospotřebičů. Pro tento případ se používá především šungitová pyramida.

Díky tomu, že je jeho energie velmi silná, využívá se i jako kyvadlo pro hlubokou meditaci. Vytváří pozitivní auru.

Má příznivý vliv nejen na lidi, ale i na zvířata a rostliny. Hnojivo s obsahem šungitu pomáhá snížit kyselost půdy a udržuje v půdě vlhkost. Také podpoří vyšší produktivitu rostlin.