Patříte mezi zastánce či odpůrce vonných tyčinek? – 2. díl

Vybírat si můžete z celé řady různých druhů. Mezi nejznámější a tradiční výrobce patří státy jako jsou Indie, Nepál, Japonsko či Tibet. Kvalitní jsou však i tyčinky vyrobené v Číně, Thajsku, Indonésii, Laosu či Kambodže.

Nejlepší kvalita – Tibet

Na území tohoto státu roste celá řada léčivých bylin a santalového dřeva, což jsou suroviny, které se pro výrobu vonných tyčinek používají nejčastěji. Jednotlivé suroviny se míchají podle starobylých receptur. Charakteristická je pro tato místa hrubá struktura a kouř z nich vznikající je velmi aromatický. Kvalitní tyčinky vyráběné v Tibetu jsou na čistě přírodní bázi.

Největší množství – Indie

Indie je země, kde pálení vonných tyčinek patří k historickým tradicím, proto je také jedním z jejich největších producentů. Tradiční výroba vychází z posvátných textů, neboť prvotní využití měly tyčinky při náboženských obřadech. Při výrobě se, kromě klasických surovin, používají i aromatické přírodní oleje. Pro jejich výrobu se využívá bambusová štěpina, na níž se rolují.

Nejjemnější – Japonsko

Japonská kultura dává do výroby vonných tyčinek přesnost, pečlivost a harmonii. Tyčinky vyráběné v Japonsku nemají tak intenzivní vůni a oblíbili si je ti, kdo hledají vůně decentní.

Tyčinky určené pro čakry

Používají se při meditacích a harmonizaci čaker. Pro jejich výrobu se využívají nejjemnější byliny, vonní dřeva a esenciální oleje.