Dovolená na chorvatských ostrovech

Pokud přemýšlíte, kam na dovolenou k moři, vydejte se na některý z chorvatských ostrovů. Chorvatsko je destinace, která svým návštěvníkům nabízí nejen čisté pláže a krásné moře, ale také vynikající kuchyni, přátelské obyvatelstvo, celou řadu zajímavých míst a také velké množství ubytovacích zařízení různých kategorií. Cestovat do Chorvatska můžete různými způsoby a také počasí v chorvatsku je velmi příjemné.

Krásné chorvatské ostrovy

  • Hvar

Tento slunný, levandulí provoněný ostrov se nachází u dalmatského pobřeží. Mezi nejkrásnější místa patří přístavní městečko Hvar. Jeho starobylé náměstí se právem řadí mezi ta nejkrásnější v celé Dalmácii. Prohlédnout si můžete nejen biskupský palác, ale také katedrálu svatého Štěpána nebo budovu divadla.

  • Kornati

Podle pověsti má tyto ostrovy na svědomí Bůh. Nedaleko Šibenku údajně rozházel hrst kamínků a nechal tak vzniknout tomuto nádhernému souostroví. Nachází se zde i Národní park. Ostrovy můžete navštívit v rámci jednodenního výletu lodí, která vyráží z celé řady přístavů – Šibenik, Murter, Biograd na Moru, Pašman nebo Zadar.

  • Cres

Tento olivový ostrov patří mezi největší chorvatské ostrovy. Na mnoha místech můžete narazit na velmi příkré pobřeží. Návštěvníkům učarují nádherná městečka s kamennými domy. Za návštěvu rozhodně stojí stejnojmenné město, jež tvoří centrum ostrova.

  • Korčula

Na ostrově Korčula je pobřeží tvořeno celou řadou misů a zálivů, v nichž se nacházejí zátoky s křišťálově čistým mořem, které lemují borovicové lesy poskytující dostatek stínu. Hojně navštěvovaným místem je lázeňské letovisko Vela Luka. Na ostrov se dostanete trajektem z Peljašecu, Splitu nebo Rijeky.

  • Krk

Na tento ostrov se dostanete jak po moři, tak i po mostě. Je to místo velmi oblíbené a také jej vyhledává velké množství turistů. Středověký ráz si zachovává stejnojmenné město, které je hojně navštěvované. Mezi další oblíbená místa patří Baška, Punat nebo Njivice.

Pokud se rozhodnete některé místo navštívit, vyberte si některou z možností ubytování, které nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.