Kroky, které musíte podniknout, když vyhrajete ve sportce

V jedné chvíli patříte ke střední třídě či dokonce bojujete s existenčními problémy a během několika minut se z vás stal milionář a to vše díky šťastně vsazeným číslům. Kontrola tiketu je vždy napínavým okamžikem a pokud vaše čísla byla tažená, nejprve se zhluboka nadechněte. Odolejte nutkání o svém štěstí informovat celý svět a zachovejte chladnou hlavu.

Se svou výhrou se svěřte jen nejbližším

Je logické a přirozené, že informaci o své výhře budete chtít vykřičet do světa, ovšem je to to poslední, co byste měli udělat.

Pokud se o své výhře zmíníte, je jen otázkou času, kdy se objeví několik jedinců, kteří vás budou žádat o peníze. Nechte si čas na přemýšlení o tom, kolik peněz rozdáte a komu.

Šťastný tah sportky je vaší soukromou událostí a mělo by to tak zůstat ve vašem zájmu.

Najměte si tým profesionálů

Pokud se živíte účetnictvím, daňovým poradenstvím či právnickými službami, pravděpodobně nebudete potřebovat profesionální pomoc při manipulaci s velkou sumou peněz.

Finanční poradce vám pomůže s plánováním a investicemi. Právník vám pomůže peníze ochránit před podvodníky. Ujistěte se, zda se z vaší výhry musí odvádět daň.

Bavte se, ale myslete na budoucnost

Když vyhrajete miliony korun, může být lákavé okamžitě začít utrácet. Pokud chcete například nový Cadillac Escalade, můžete si ho prostě koupit. Chcete luxusní vilu? Tu si můžete dovolit také. Chcete vzít své děti do Disney Worldu? Naložte děti do letadla a jste pryč.

I když je to všechno skvělé, buďte chytří. Právě zde se vám bude hodit váš tým profesionálů. Jejich úkolem je pomoci vám zůstat bohatým.

I když se rady, které získáte od finančního poradce, mohou lišit, nejlepší, co můžete udělat, je diverzifikovat své investice .

Nejlepší způsob, jak se chránit před ztrátou těchto peněz tak rychle, jak jste je vydělali, je nedat je všechny na stejné místo. Může vás zlákat rychlý nákup nemovitostí nebo nákup velké zásoby od jedné společnosti, protože si myslíte, že je to chytrá investice. Měli byste však odolat nutkání riskovat příliš mnoho peněz najednou a na jednom místě.