Národní park Krka – turistické lákadlo Chorvatska

Tento národní park patří mezi chorvatská turistická lákadla. Každým rokem do této oblasti míří velké množství návštěvníků. Nachází se v dalmatské části jadranského pobřeží.

Základní údaje o parku

Protéká jím řeka Krka, jejíž součástí je i kaskáda několika vodopádů. Pod tím největším je dokonce povoleno koupání. Během letních měsíců je zde voda velmi příjemná a proudy zde nejsou nijak silné. Nedaleko se nacházejí stánky nabízející občerstvení. Také je zde prostor pro odpočinek a relaxaci na dece nebo lehátku.

V parku můžete spatřit velké množství ohrožených živočišných druhů. K vidění jsou také krasové jeskyně a zajímavá je expozice starodávných řemesel. Na ostrůvku Visovac je umístěný františkánský klášter a kostel Panny Marie, které obklopuje nádherná krajina.

Také zavítejte do Burnumu. Jedná se o archeologické naleziště, jehož součástí je římský vojenský tábor nebo amfiteátr. Vzhledem k tomu, že pro návštěvu parku je ideální vyčlenit si celý den, zarezervujte si poblíž něj ubytování chorvatsko a užijte si celodenní zábavu. Velké ubytovací kapacity nabízí portál ubytovanivchorvatsku.cz.

Přístup do parku

Můžete se k němu vydat pěšky z Laškovice, z Lozovacu (hlavní vstupní místo) do parku míří autobus, pro přijíždějící automobilem je k dispozici parkoviště a ze Skradinu (určený pro individuální přístup do parku) do parku míří loď. Nejvíce je zájem o lodní dopravu. A protože je počasí v chorvatsku velmi příznivé, určitě si celodenní výlet užijete naplno. Pokud se vydáte do parku lodí nebo autobusem, tak doprava je již zahrnuta v ceně vstupenky.

Lodní výlety jsou velmi oblíbené a lodě vyplouvají pravidelně z přístaviště nad Skradinskými vodopády u Lozovacu k Visovackému jezeru. Cílem je výše jmenovaný ostrůvek. Délka výletu jsou asi dvě hodiny.