Vyzkoušejte některou z méně tradičních masáží

Masáže jsou skvělým prostředkem pro bolavé a unavené svaly a pomáhají nám při relaxaci a uvolnění. Klasickou masáž asi vyzkoušel každý z nás. Co si ale zajít na některou z méně tradičních masáží?

Masáže pomocí lávových kamenů

Tato léčebná metoda se používá více jak 2 000 let a u nás si pomalu, ale jistě nachází své příznivce. Zpočátku byla rozšířena především v Asii a na území Ameriky, ale postupně se dostávala i na další kontinenty. Indiáni a šamani na Havaji přisuzovali nahřátým kamenům velké léčivé schopnosti.

Během masáže lávovými kameny vybírá terapeut vhodné akupunkturní body či energetické dráhy, na které přikládá teplé kameny a následně pak masíruje pomocí teplých esenciálních olejů. Kameny to však nejsou obyčejné. Jedná se o speciální druhy, které se nacházejí v hlubších vrstvách lávy. Nachází se v nich celá řada kovů, které akumulují a následně předávají teplo, pomáhají tak odstraňovat napětí svalů a podporují cirkulaci krve. Jsou také velmi účinné při detoxikaci těla a harmonizaci organismu.

Masáže shiatsu

Původní domovinou tohoto druhu masáží je Japonsko, ale kořeny sahají do tradiční čínské medicíny. Během masáží jsou využívány různé techniky s dlaněmi, lokty, koleny a dokonce i nohama. Pomocí speciálních cviků, protahování a tlaků na určitá místa dochází ke snižování napětí a k obnově energetické rovnováhy v těle. V neposlední řadě dochází, díky těmto masážím, k posílení imunity a odbourávání stresu.

Baňkování

Tento typ masáže funguje na principu přikládání skleněných baněk na kůži, kde se vytváří podtlak. Tuto starobylou léčebnou metodu využívali již ve starověkém Egyptě, Mezopotámii či Indii. Působí na svalové napětí a lymfatickým systém, podporuje detoxikaci a snižuje vysoký krevní tlak.