V čem pomáhá regresní terapie?

Možná se vám někdy stalo, že jste se ocitli ve stejné situaci jako někdo z vašeho okolí, za stejných podmínek a navzdory tomu byla vaše reakce zcela odlišná. Důvodem může být povahový rys, ovšem to není jediné, co vaše jednání ovlivňuje. Vzpomínky z minulosti, včetně těch „zapomenutých a zastrčených hluboko“ v paměti ovlivňují vaše chování po celý život a právě vzpomínky, které byste raději zapomněli a často také zapomenete jsou důvodem vašich životních nezdarů.

Jak funguje regresní terapie?

V regresní terapii vás terapeut zavede zpět do vašich vzpomínek. Znovu objevené vzpomínky a jejich vynesením na světlo, pod vedením odborníka, se naučíte se svými traumatickými vzpomínkami žít a vyrovnat se s nimi.

Veškeré vzpomínky mohou zasahovat do stávající psychiky člověka a jeho psychosomatických potíží.

Lidé, kteří úspěšně podstoupí regresivní terapii, zpracují svá traumata i po velmi dlouhé době. Po terapii většině lidem začnou některé souvislosti v jejich životech dávat smysl,který vůbec nečekali.

Pomocí regresivní terapie se můžete zbavit nesmyslných fóbií, trémy, problémů se spánkem, se vztahovými problémy, ale také závislosti na omamných látkách.