Toužíte po novém zaměstnání?

Zase máte neprávem stržené prémie a právě došla vám trpělivost? Přesčasy neproplacené, benefity žádné a o platu se raději ani nezmiňujeme – to vše jsou důvody se svou stávájící prací skončit, udělat svůj život lepším a spokojenějším v podobě nového zaměstnání, které vás bude alespoň trochu naplňovat a finanční ohodnocení bude odpovídat vámi vykonané práci. Nezaměstnanost je rekordně nízká, kdy jindy změnit své zaměstnání, než právě teď? Pokud podáte výpověď, máte dva měsíce na hledání nové práce, což je dostatek času si mezi nabídkami vybrat tu pravou práci právě pro vás.

Základem je životopis

Než se začnete probírat nabídkami firem, sepište si svůj strukturovaný životopis (CV), který personalisté upřednostňují. Mějte na paměti, že každý pracovník, který má na starosti nábor nových zaměstnanců, stráví nad životopisem přibližně 20 vteřin, proto buďte struční a věcní. Nezapomeňte uvést veškeré kontaktní údaje, včetně e-mailové adresy. U své e-mailové adresy buďte obzvlášť obezřetní, co se týče jejího pojmenování. Název by neměl být žádnou zdrobnělinou nebo mutací jakéhokoliv slova (micinka 12, giakk789 apod.).

Využijte pracovní portál

Nejjednodušším a nejvíce efektivním způsobem, jak si rychle sehnat „práci snů“ je využití pracovního portálu, jakým je také Hitprace.cz. Zaujala vás nabídka práce Pardubice? Prostřednictvím pracovního portálu odešlete svůj životopis, popřípadě motivační dopis, snadno a rychle a bez obav můžete pokračovat v prohlížení dalších nabídek. Nebojte se odpovědět i na takové, na které nemáte kvalifikace. Za zkoušku přece nic nedáte.

Odpovědi na sebe jistě nenechají dlouho čekat a nabídka práce Ústí nad Labem, která vás zaujala nejvíce vede k nadějnému pohovoru.

Nezapomeňte se na pohovor dobře připravit a nenechte se zaskočit na podivnými otázkami, které personalisté v poslední době s oblibou dávají.