Rodičovství podle znamení zvěrokruhu 2. část

Panna (23.8. – 22.9.)

Žádný z rodičů není nikdy tak vybavený než maminka panna. Plánování dopředu a vedení zásob všech oblíbených potravin a občerstvení jejích dětí z ní činí ideální matku – v případě nouze nikdy nenechá spižírnu prázdnou.

Váhy (23.9. – 22.10.)

Rodič ve znamení vah se dobře vyrovnává s povahou svých dětí. Má sklon křičet, ale přestane, jakmile uvidí smutek v očích svých dětí. Odměna dětských zásluh za sladkosti a dárky zahřeje srdce maminky váhy.

Štír (23.10. – 21.11.)

Pro rodiče štíra je důležité, aby se děti nenudily, proto neustále vymýšlí nové hry a novou zábavu. Potřeby dětí jsou vždy přednější, než potřeby rodičů. Rodič štír dává neustále najevo svou lásku k dětem.

Střelec (22.11. – 21.12.)

Žít a nechat žít je motem rodiče ve znamení střelce. Čestnost a důvěra jsou vlastnosti, kterými se vyznačuje a které vyžaduje od svých dětí.

Kozoroh (22.12 – 19.1.)

Kozorozi pozorují své děti z povzdálí, jsou hrdými rodiči a s každým úspěchem svých dětí se pyšní. Jsou vždy na straně svých dětí a brání je za každé situace.

Vodnář (20.1 – 19.2.)

Vodnáři plavou proti proudu svým stylem života a ani výchova dětí není výjimkou. Vodnář rodič si sice umí sjednat autoritu, ovšem hra a zábava je pro ně prioritní. Rodiče vodnáři neustále vymýšlí nové hry a způsoby, jak své děti zabavit.

Ryby (20.2. – 20.3.)

Rodiče ve znamení ryb bývají někdy až příliš úzkostliví. Vedou své děti k lásce k umění a zajišťují ochranu pro své děti.