Který meditační styl je ten pravý pro vás?

Odborníci se domnívají, že by to mohl být jen konečný protijed pro náš stále horší život. Je to opravdu neocenitelná životní dovednost … meditací začínáš kondicionovat své tělo tak, aby přešlo na parasympatickou reakci, kde děláme vše, co je v našich silách a uzdravíme se. Existuje neuvěřitelný výzkum, který prokázal, že meditace všímavosti snižuje zánět v těle a mozku. To aktivuje imunitní systém, který se brání před řadou nemocí, jako je rakovina, Alzheimerova choroba a deprese, abychom jmenovali alespoň některé. Zlepšená energie, zvýšení odolnosti a obecně mnohem šťastnější jsou všechny běžné vedlejší účinky, které mohou plynout z běžné rutiny.

Ale stejně jako nalezení pravidelného tréninkového plánu, na který se budete skutečně držet, není meditace univerzální záležitostí. Zde je návod, jak jej odstranit ze seznamu „by měl dělat“ a učinit z něj nezbytnou součást denního rituálu.

Neměl jsem čas

Všímavost funguje tím, že cíleně upozorňuje na současný okamžik – mohlo by to být vědomé dýchání, zírající na strom před vámi nebo při jídle něco lahodného. Krása všímavosti a řízené meditace spočívá v tom, že jsou velmi přístupné, kdokoli to může praktikovat za pouhých pět minut.

Nejsem duchovně zaměřený

Pokud máte obě nohy pevně připevněné v hmotném světě nebo jste prostě skeptičtí, váš dech může být vaším nejlepším přítelem v uklidnění mysli. Pranayama (což znamená, že v Sanskritu je univerzální dechová kontrola / rozšíření) může pomoci zbystřit před schůzkou nebo se zbavit úzkosti před spaním. První krok k učení Pranayamy je cvičit dýchání stejně, nadechovat čtyři vdechy, vydechovat čtyři výdechy.

Nemůžu se soustředit

Styl založený na mantře, je ideální pro každého, kdo se vzdal, protože jeho mysl neustále putuje po nákupním seznamu nebo k přípravě večeře. Tato meditace je praktický styl bez námahy, který se snadno učí. Používá zvuk, který pomáhá uvolnit vaši pozornost hlouběji uvnitř známé jako mantra, což doslova znamená „vozidlo mysli“.