Jak správně nosit legíny?

Legíny jsou bezpochyby oblíbeným kouskem oblečení, který můžeme najít v šatníku každé ženy. Černé legíny se zařadili mezi nestárnoucí klasiky a každá žena má ve své skříni alespoň jedny – minimálně na cvičení. Můžeme je však vidět na ženách běžně ve městě – černé legíny pod sukní se snad vyrovnají i punčochám, hlavně v chladnějším počasí. Jsou praktické, ale třeba myslet na to, že to nejsou kalhoty! Slouží jen jako kousek spodního prádla, který poslouží, ale nenahradí. Legíny – hodí se pod sukni, ale nehodí se místo kalhot do kanceláře nebo k outfitu do města! Ne, ani černé legíny neudělají efekt kalhot, ať jsou jakkoli značkové.

Co je vhodné nosit k legínám?

Pokud chceme legíny jako zimní doplněk oděvu, ničeho se v tomto případě není třeba bát. Černé legíny jsou klasika, kterou nic nezkazíte. Pokud je pro vás černá barva nuda, zvolte trošku méně výraznou variantu – hnědou, béžovou či šedou variantu. Vzhledem k tomu, že legíny nejsou tak teplé jako obyčejné kalhoty (pokud nejsou termolegíny), je vhodné je v zimě a v chladnějších měsících kombinovat s nadkolenkami. Nadkolenky už dávno nejsou jen ošklivé kusy oblečení, které jsme museli skrývat. Můžeme je koupit v různých vzorech, barvách a tak dále. Nadkolenky umí být i elegantní, i hravé, barevné a hlavně funkční. Takže určitě nic nezkazíte, když váš outfit, ke kterému volíte legíny, doplníte o nadkolenky.

Horní část outfitu by měla být prodloužena – to znamená vzít si něco, co legíny decentně zakamufluje a taky skryje případné nedostatky. Kardigan, delší svetr či halenka nebo top – touto kombinací zaručeně nic nezkazíte. Vrstvení je správná cesta při nošení legín v zimě.

V teplejších měsících zcela postačí delší top nebo košile a můžete vyrazit do města! K tomu stačí obout podpatky nebo značkové tenisky a také s legínami jste vkusně oblečená. Nadkolenky, o kterých jsme mluvili výše, rovněž můžete s legínami kombinovat i na sport, abyste předešli případným zraněním. Legíny, černé legíny, barevné legíny… hodí se opravdu všude, pokud víte, co si k nim obléci.

Co se nehodí nosit a je úplně out?

Musíme znovu zdůraznit – legíny nejsou kalhoty! Pokud si je obléknete místo kalhot, riskujete, že bude vaše finální působení působit nevkusně a samozřejmě legíny mohou prosvítat. První zásadou vhodně padnoucích legín je jejich velikost – soudnost se zde velmi cení. Ano, je to elastická látka a dokážete se vejít do velikosti S, což však neznamená, že to bude ve finále vypadat tak, jak by mělo. Legíny mají tendenci se zařezávat tam, kde určitě o to nestojíte. Proto je třeba zvolit velikost a materiál – některé druhy legín mohou prosvítat a určitě nechcete takto zkazit svůj zevnějšek. Ani černé legíny neskryjí všechno!

Legíny jsou velmi vděčný kousek oblečení, ale třeba ho pořizovat a kombinovat s rozvahou a soudností. Stejně nedoporučujeme krátké topy, krátké svetry a vůbec cokoliv co nebude minimálně sahat po linii zadku. Nevýhody při špatně zvoleném materiálu jsou například prosvítající kalhotky, proto si třeba opravdu výběr legín promyslet, abyste například na józe nebo ve fitku nemuseli stydět.

Pokud si po přečtení článku nevíte rady, inspirujte se na internetu. Najdete množství outfitů, které vás navnadí na váš styl.