Jak najít práci na internetu?

Hledání práce na internetu je stejně časově náročné jako čtení novin a telefonování všem přátelům, je však pohodlnější a možná i nejúčinnější. Dnes chtějí společnosti zjednodušit proces přijímání zaměstnanců. Zveřejňování nabídek práce na firemních webových stránkách a stránkách pro hledání zaměstnání, například jobimi.cz, je jednoduché, levné a efektivní. Nabídky práce z různých oborů a různých míst máte přehledně na jednom místě.

Zkontrolujte životopis

Když vás na pracovním portálu zaujme práce Ostrava, než se rozhodnete odeslat svůj životopis, ujistěte se, že máte vše v pořádku.

Nejběžnější formáty pro zasílání životopisů jsou Word a PDF. V aplikaci Word se ujistěte, že výběr písma zůstane základní, protože se spoléháte na písma v počítači příjemce. U PDF jsou písma zahrnuta v dokumentu, ale ačkoli váš příjemce pravděpodobně má čtečku PDF (Adobe Acrobat Reader), možná nemáte aplikaci, která exportuje do PDF. Jinak se používá prostý text, který postrádá jakékoli atributy rozvržení, jako je centrování, tučné písmo, kurzíva a odrážky.

Pracovní portály

Existuje mnoho webových stránek, které se věnují nabídkám pracovních míst. Chcete-li zjistit, která stránka je pro vás nejlepší, věnujte nějaký čas procházení jejich nabídek. Jobimi.cz umožňuje vyhledávání podle nejnovějších záznamů, můžete se snadno vrátit a zjistit, zda nebylo zveřejněno něco nového.

Práce Zlín a jiné nabídky vám již neuniknou.

Navštivte webové stránky zaměstnavatelů a vyhledejte si práci a pracovní příležitosti

Mnoho zaměstnavatelů dává přednost najímání zaměstnanců přímo prostřednictvím svých webových stránek, které jsou často zdrojem užitečných a snadno dostupných informací o jejich organizacích. Většinu pracovních nabídek najdete v sekci kariéra.