Hledáte uvolnění a klid? Vyzkoušejte TAI-CHI

Chybí vám energie, jste stále ve stresu a proto hledáte nějaký způsob uvolnění? Pak vyzkoušejte tai-chi. Jedná se o jedno ze starobylých bojových umění, jehož kořeny sahají do čínské medicíny. Je to pomalý způsob pohybu, který vám však změní život.

O co se jedná?

Pokud chcete do cvičení vložit opravdu vše, je potřeba myslet jen na jednotlivé pohyby, jinak nebudete schopni koordinovat všechny končetiny, které jsou do cvičení zapojené. Pokud se rozhodnete cvičit nějakou sestavu, musíte se na ni maximálně soustředit. Díky tomu přestanete myslet na vše ostatní. Čím pomalejší budou vaše pohyby, tím lepšího výsledku dosáhnete. Pomalý pohyb a hluboké dýchaní, jež jsou součástí cvičení, pomáhají posílit naši vnitřní harmonii, vedou k relaxaci a celkovému zklidnění.

Jaké benefity tato forma cvičení přináší?

Kromě již výše zmíněných je to i celá řada dalších výhod. Pomáhá posilovat činnost vnitřních orgánů, podpoří metabolismus, podílí se na snižování cholesterolu, posiluje naše srdce a imunitu. Samozřejmostí je protažení svalů a kloubů. Hluboké dýchání má pozitivní vliv na činnost plic. Během cvičení dochází ke snížení krevního tlaku a zlepšení krevního oběhu. Do těla se uvolňují endorfíny,k které nám zlepší náladu.

Vzhledem k tomu, že tai-chi nabízí celou řadu různě obtížných sestav, je to druh pohybu vhodný pro všechny věkové kategorie.